Zaproszenie do VI edycji Akcji Dwie Godziny dla Rodziny

 

Fundacja Humanites, ma przyjemność zaprosić Państwa do

do VI Edycji Akcji Społecznej:

„DWIE GODZINY DLA RODZINY”

dedykowanej Pracodawcom, Pracownikom i ich Rodzinom,

Dobre relacje są kluczem do udanego życia prywatnego i zawodowego! 

Temat przewodni tegorocznej edycji to:

GOTOWANIE NA RODZINNYM PLANIE”.

Człowiek w pracy jest nie tylko pracownikiem, ale nadal ojcem, matką, synem, córką, bowiem wchodzi do niej z bagażem swoich ról społecznych.

VI edycja corocznej Akcji Społecznej Fundacji Humanites “Dwie Godziny dla Rodziny”, którą sześć lat temu Fundacja Humanites zainicjowała ogólnopolskie obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin (15 maja). Pięć lat akcji to setki firm, instytucji, organizacji i samorządów, które dołączyły do naszej akcji (szczegóły na stronie 2godzinydlarodziny.pl) i setki tysięcy pracowników, którzy kończą dzień pracy w Dniu Rodzin wcześniej o symboliczne dwie godziny!

Badania przeprowadzone wśród 10 tysięcy menadżerów z 70 krajów wykazały, że najważniejszą wartością dla nich jest Rodzina. Jednocześnie na pytanie: „Która wartość jest najbardziej zagrożona” odpowiedź brzmiała również Rodzina (Stan Slap, „Burry my heart in the conference room B”)
W ostatnich dwóch dekadach hołdowano tezie, że rzeczywistość zawodowa i życie prywatne to dwa odrębne światy, a kariera zawodowa wymaga bezwzględnej dyspozycyjności i zaangażowania.

Powstała szkodliwa, fałszywa alternatywa: przeciwstawienie życia rodzinnego i oddania sprawom firmy zawarta również w sformułowaniu “work life balance”. My wierzymy, że kierunkiem jest mądre integrowanie życia zawodowego i prywatnego, bo mamy jedno życie w różnych rolach!

W przyspieszającej z każdym rokiem rzeczywistości, w ramach akcji zachęcamy do pobycia z bliskimi i dobrej międzypokoleniowej rozmowy, tak w rodzinach jak i w pracy, wokół innego tematu: w tym roku motywem przewodnim jest: GOTOWANIE NA RODZINNYM PLANIE

Partnerami akcji od lat są również: Fundacja Liderek Biznesu, Great Place to Work, Hotel Bukovina, LiderSHE, PKN ORLEN S.A., Radio Warszawa, Reputation Managers, Sukces Pisany Szminką, Think Tank, Wirtualna Polska. Akcja ma również wsparcie ONZ.

Co roku wspiera nas wiele znanych osób – zachęcamy do zapoznania się z wywiadami z wieloma ciekawymi i znanymi osobami jak np. Zbigniew Wodecki, Stanisław Soyka, DJ Wika, Mezo, Prof. Jerzy Bralczyk, Tomek Kopeć, Jacek Rakowiecki, Zbigniew Gajewski, Agnieszka Wosińska, Rafał Królikowski, Piotr Gospodarczyk, Prof. Witold Orłowski i wiele innych osób http://2godzinydlarodziny.pl/category/video/ o naszej Akcji również w Pytaniu na Śniadanie.

Zapraszamy do wspólnej refleksji i zabawy poprzez aktywny udział i zgłoszenie swojej Firmy do Akcji – ale przede wszystkim do zainspirowania swoich pracowników, do dowiedzenia się czegoś nowego o swoich bliskich lub ocalenia od zapomnienia ważnych okruchów wspomnień – w tym roku wokół gotowania i wspólnego jedzenia!

Deklarujemy, że Rodzina jest dla nas ważna – ale jak często rozmawiamy z najbliższymi o rzeczach innych niż tylko bieżące sprawy? A jak mówił Stanisław Jerzy Lec: „Koła rodzinnego nie tworzy się cyrklem…”

Wszystkie szczegóły, warunki uczestnictwa i inspiracje na naszym serwisie 2godzinydlarodziny.pl

 

Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email