Czwartkowe spotkania z Humanites – 23 lutego

Czwartkowe poranki z Fundacją Humanites

Zapraszamy na comiesięczne spotkania z Fundacją Humanites!

Poranne warsztaty poświęcone będą przede wszystkim Spójnemu Przywództwu oraz budowaniu zdrowych więzi w rodzinie. Jeśli czujesz, że jest to tematyka bliska Twojemu sercu – po prostu zapisz się i przyjdź. Czekamy na Ciebie!

Dlaczego warto?

Fundacja współpracuje z około 100 ekspertami z takich dziedzin jak: psychologia, pedagogika, psychiatria, mediacje, coaching, seksuologia, socjologia, muzykoterapia oraz wielu innych.

To nasza gwarancja jakości. Współpracujemy zarówno z osobami świeckimi jak i duchownymi. Zależy nam na tym, aby spotkania były ciekawe i poruszały ważne, praktyczne zagadnienia. Właśnie dlatego uważnie słuchamy Waszych potrzeb.

Gdzie i kiedy będziemy się spotykać?

Dzięki uprzejmości kancelarii Lovells Hogan, która będzie nas gościć przy ul. Nowogrodzkiej 50 w Warszawie (nieopodal siedziby Fundacji Humanites), już teraz zapraszamy na pierwszy warsztat, który odbędzie się 23 lutego 2017 r w godz. 9:00-11:00.

Kolejny warsztat: 23 marca 2017.

O czym będziemy mówić na najbliższych spotkaniach 23 lutego i 23 marca?

Tegoroczne Czwartkowe poranki z Fundacją Humanites zainaugurują 2 warsztaty z cyklu:

Czego brakuje do szczęścia dzieciom, które mają wszystko?” Prowadzić je będzie Małgorzata Rymaszewska- znany psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży i rodzin.

LUTY

Czwartkowe poranki z Fundacją Humanites

Czego brakuje do szczęścia dzieciom, które mają wszystko?

Prowadząca: Małgorzata Rymaszewska – psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży i rodzin

Staramy się dać naszym dzieciom wszystko: miłość, czas, zrozumienie najlepszą edukację; zaspakajamy ich różne potrzeby i zachcianki materialne; ciekawie organizujemy ich życie towarzyskie, itp. One jednak i tak często wydają się nie być szczęśliwe.

Co się dzieje? Dlaczego dziecko, które ma wszystko płacze z byle powodu, nie ma żadnych zainteresowań, nie chce się uczyć, jego relacje rówieśnicze nie są dla niego źródłem radości? Dlaczego nie ma ambicji, by być kimś, czemuś się poświęcić, czymś zainteresować? I dlaczego traktuje nas jak wrogów?

23.02.2017 – Część pierwsza

Pierwszy z dwóch warsztatów w tym cyklu poświęcimy na wspólne zastanawianie się, czego nie dajemy naszym dzieciom, by były szczęśliwe w życiu, skupiając się na tym, by były szczęśliwe tu i teraz. A zatem:

  • Dlaczego odmawiamy im prawa do bycia zwyczajnymi dziećmi w obszarach, w których może są zwyczajne lub przeciętne, a czasem odmawiamy prawa do wyjątkowości tam, gdzie są wyjątkowe ze względu na swój temperament czy inne predyspozycje biologiczne;

  • Dlaczego nie pozwalamy sobie na bycie autorytetem dla swoich dzieci, podczas gdy autorytet od wieków jest najlepszym, a na wczesnym etapie rozwoju – jedynym źródłem oparcia i wiedzy o otaczającym świecie?

  • Dlaczego za wszelką cenę chronimy dzieci przed bolesnymi doświadczeniami? Co im to mówi o nich samych?

W czasie tego spotkania, korzystając z koncepcji i wykładów Dr Wendy Mogel, Małgorzata Rymaszewska będzie zachęcała Was do oddania dzieciom tego, co im zabraliśmy, próbując być najlepszymi rodzicami na świecie.

Serdecznie zapraszamy już 23 lutego 2017 r!

Warto wiedzieć:

Czwartkowe poranki z Fundacją Humanites.

  • Miejsce: Siedziba kancelarii Lovells Hogan, przy ul. Nowogrodzkiej 50 w Warszawie

  • Czas: 23 lutego 2017, 9:00-11:00.

  • Koszt: 150 zł + VAT

  • Zapisy: Wyślij zgłoszenie na: warsztaty@humanites.pl podając imię, nazwisko oraz datę warsztatu. Otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem rezerwacji miejsca oraz danymi do przelewu.

Liczba miejsc ograniczona!

Zobacz też: https://www.humanites.pl/program/warsztaty-dla-rodzicow/

Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email