Międzynarodowy Dzień Rodziny

W imieniu całego zespołu Fundacji oraz Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej, która objęła honorowym patronatem naszą akcję “Dwie Godziny dla Rodziny” zapraszamy serdecznie 15 maja 2014 roku do świętowania zainicjowanych przez nas w 2012 obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny w Polsce.

Zachęcamy do aktywnego włączenia się do III edycję akcji społecznej dla Pracodawców i Pracowników: „Dwie Godziny dla Rodziny”

Temat przewodni tegorocznej edycji: „Co pokolenie to marzenie”.

Celem nadrzędnym akcji jest wspieranie budowy tożsamości młodego pokolenia i więzi rodzinnych. Chcemy zachęcić Państwa, aby tego dnia poświęcić czas po pracy rodzinie, międzypokoleniową rozmowę o marzeniach, rodzinie, przyjaciołach. Wrócić do wspomnień i albumów z dzieciństwa, zapytać o czym marzymy dziś i czy marzenia są ważne.

Akcji z poprzednich lat udowodniły, że przy niewielkim nakładzie i dobrej woli, możemy jako pracodawcy pokazać, jak ważne są dla nas role społeczne naszych pracowników. Podkreślić, że dobra integracja życia prywatnego i zawodowego jest również kluczowym czynnikiem wpływającym na motywację i zaangażowanie ludzi w pracy.

W ubiegłym roku do naszej inicjatywy włączyło się kilkaset firm i organizacji, w tym między innymi: Allianz, Citi Handlowy, ERBUD, EY, GFK Polonia, Hotele Dr Ireny Eris, Kopex, Orange, Play, PWC, Tchibo, Tesco, Wirtualna Polska, S&T, Szkoła Wyższa im. Janusza Korczaka i wiele innych. Pełna lista uczestników dostępna jest na stronie Akcji.

Sądzimy, że marzenia jako motyw naszej tegorocznej akcji znakomicie wpisuje się w 20 rocznicę uchwalenia Międzynarodowego Dnia Rodziny przez ONZ oraz w 25 rocznicę wolnych wyborów w Polsce.

W miarę możliwości operacyjnych, zachęcamy do symbolicznego skrócenia czasu pracy w dniu 15 maja o 2 godziny. W ubiegłym roku ponad 95% firm biorących udział w akcji skróciło czas pracy tego dnia lub udzieliło dodatkowych 2 godzin wolnych swoim pracownikom.

Zapraszamy również wszystkich uczestników akcji do udziału w konkursie, którego celem jest inwencja motta przewodniego naszej akcji na rok 2015. Nagroda główna to znakomita kamerka sportowa firmy JVC, partnera naszej akcji.

Po zainicjowaniu w 2012 roku ogólnopolskich obchodów Dnia Rodziny przez naszą Fundację, dzień ten został otoczony szczególną troską przez Parę Prezydencką, która od początku swojej kadencji postawiła na wspieranie Rodziny, czego wyrazem jest wielowymiarowy program prezydencki “Dobry Klimat dla Rodziny”. Para Prezydencka wspiera nasze działania oraz zachęca do szerokiego, różnorodnego włączenia się w promocję Dnia Rodziny w Polsce i zgłaszania wszelkich innych sposobów świętowania tego dnia poza udziałem w naszej akcji (szczegóły na www.prezydent.pl).

Dodatkowe informacje i zgłoszenie udziału w akcji:
www: 2godzinydlarodziny.pl
mail: biuro@humanites.pl.

Zapraszamy przy okazji wszystkich rodziców i dzieci do słuchania Radia Bajka, jedynego w Polsce interaktywnego Radia Rodzinnego, które jest także patronem naszej akcji. Radio Bajka-blisko ucha malucha. Częstotliwość FM Warszawa 95,2, Kraków 87,8

Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email