Przekaż 1% naszej organizacji

https://www.pitax.pl/urzad-skarbowy-online/ dostępny jest dzięki współpracy z https://iwop.pl/serwis-podatkowy

Zespół

Prezes Instytutu Humanites

Zofia Dzik
zofia.dzik@humanites.pl

Innowator, inwestor, przedsiębiorca, doświadczony C-Level menadżer, pionier rynku fintech w obszarze direct w CEE, fundator Instytutu Humanites – think&Do tank w zakresie rozwoju Spójnego Przywództwa™ i kapitału społecznego, łączący tematykę człowieka i technologii, autorka Modelu „Wioski” Ekosystemu Społecznego oraz Modelu Spójnego Przywództwa™.

Wykładowca, mentor, juror, założyciel Akademii Przywództwa Liderów Oświaty; inicjator Ruchu Społecznego Dwie Godziny dla Rodziny na rzecz zbliżania ludzi i przeciwdziałania samotności.

Członek rad nadzorczych spółek giełdowych (obecnie: BRW S.A., CCC S.A., PKP CARGO S.A. i Rubber Sanok S.A.) oraz członek Rady Ekspertów Forum Rad Nadzorczych przy GPW. Żona, matka trójki dzieci, lubiąca wędrówki przez pustkowia.

Wiceprezes Instytutu Humanites

Jolanta Jakóbczyk
jolanta.jakobczyk@humanites.pl

Dyrektor Personalny Idea Bank S.A. Doświadczony menadżer w obszarze budowania strategii, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania talentami oraz zarządzania wiedzą, twórca programów rozwoju talentów, kompetencji przywódczych, budowania ścieżek kariery, badania zaangażowania i satysfakcji pracowników oraz wizerunku pracodawcy. W latach 2012-2017 odpowiadała za rozwój zasobów ludzkich i wizerunek pracodawcy w PKO Banku Polskim S.A. Wcześniej pracowała w firmach konsultingowych Arthur Andersen, Andersen Business Consulting oraz Deloitte. Prywatnie żona i matka trójki dzieci.

Rada Instytutu Humanites

Zdzisława Cwalińska-Weychert

Wiceprezes Zarządu UFG. Do 2010 roku Wiceprezes Zarządu Link4 TU, wcześniej członek Zarządu tej firmy oraz  Dyrektor ds. Ubezpieczeń odpowiedzialny za ofertę produktową oraz procesy posprzedażowej i szkodowej obsługi klienta. Równolegle, latach 2006-2010, kierowała pracami zespołu ds. ubezpieczeń w modelu direct w Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Wcześniej związana z TUiR Warta, a także BIG SA i BIG Bank S.A. Absolwentka Wydziału Resocjalizacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Bankowości na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego.

Igor Rusinowski

Prezes Zarządu i właściciel UNILINK S.A. (od 2012 r.). Wcześniej członek Zarządu i Dyrektor Sprzedaży Link4, Dyrektor ds. strategii i rozwoju biznesu w Europie Środkowej i Wschodniej w RSA. Przez kilkanaście lat był związany z rynkiem finansowym pracując dla firm konsultingowych, początkowo dla PricewaterhouseCoopers a później dla McKinsey & Company. Posiada bogate, międzynarodowe doświadczenie zarówno w obszarze ubezpieczeń, jak i organizacji i zarządzania sieciami sprzedaży.
Prywatnie tata dwójki wspaniałych dzieci, w wolnych chwilach zapalony biegacz i uczestnik maratonów. Ulubione motto „Never give up!”.

Dorota Piekarczyk

Specjalista w coachingu rozwojowym – w identyfikowaniu talentów i efektywnym ich wykorzystaniu. Jest dyplomowanym psychologiem pracy i psychologiem społecznym. Od 2015 r. jest psychoterapeutą metodą Aleksandra Lowena, a od 2004 r. jest coachem certyfikowanym przez International Coaching Certification. Od ponad 12 lat prowadzi indywidualne i grupowe programy coachingowe dla menedżerów, wyższej kadry kierowniczej, artystów i osób publicznych. Współtworzy forum rozwoju przywództwa – CEO Round Table oraz współtworzy i prowadzi warsztaty rozwojowe dla CEO – „Accompagnement By Peers”, a także co-developmentowy program dla średniej kadry menedżerskiej – Wise&Young (www.wiseyoung.com). Prywatnie matka dorosłego syna, miłośniczka psów. Uwielbia taniec, a oprócz tego regularnie biega i jeździ konno.
www.dorotapiekarczyk.pl

Aleksandra Sierakowska

Przez ostatnie 20 lat pracowała w firmie rodzinnej zajmującej się produkcją izolacji i uszczelnień dla przemysłu i budownictwa. Przeszła wszystkie szczeble kariery od asystentki w Dziale Marketingu, Product Managera, szefową HR i Biura Zarządu po stanowisko Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego. Ukończyła studia na Université Paris Diderot, SGH w Warszawie, Erasmus University of Rotterdam i Uniwersytecie Gdańskim. Absolwentka Akademii Psychologii Przywództwa oraz studium Autorytety firmowane przez Jacka Santorskiego.Obecnie na studiach doktoranckich w Akademii Leona Koźmińskiego. Frankofilka, miłośniczka górskich krajobrazów i jamników. Żona i mama dwóch cudownych, dorosłych córek.

Sebastian Ptak

Ekspert rynku fintech, współtwórca nowoczesnego sektora płatniczego w Polsce. Doradca, mentor i wykładowca. Menedżer C-level z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Wieloletni członek zarządu w spółkach fintech, w tym w jako prezes zarządu Blue Media SA, jednego z największych dostawców rozwiązań technologicznych w obszarze finansów, gdzie odpowiadał za planowanie strategicznych kierunków rozwoju firmy, ale także za obszar bezpieczeństwa oraz rozwój biznesu.

Sebastian Ptak jest również zaangażowany w liczne inicjatywy społeczne i charytatywne. Blisko związany z Instytutem Humanites oraz Fundacją Inspirujące przykłady.

Obywatel Trójmiasta: urodzony i wychowany w Gdańsku, zawodowo związany z Sopotem, aktualnie mieszka w Gdyni.

Roman Wieczorek

Przez 18 lat związany z jedną z największych firm budowlano-deweloperskich na świecie, szwedzkim koncernem Skanska, w którym w latach 2015-2016 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Skanska Czechy i Słowacja z siedzibą w Pradze. Jako pierwszy i jedyny Polak w 130 letniej historii firmy był członkiem Zarządu Światowego Grupy Skanska z siedzibą w Sztokholmie, pełniąc funkcję Wiceprezesa Wykonawczego Zarządu. Aktualnie, dzieląc się doświadczeniem zawodowym i życiowym, spełnia się w roli doradcy biznesowego, mentora, wykładowcy. Współpracuje z uczelniami wyższymi, firmami i fundacjami.

Centrum Etyki Technologii

Maciej Chojnowski
maciej.chojnowski@humanites.pl

Dyrektor programowy i współtwórca Centrum Etyki Technologii w Instytucie Humanites. Orędownik odpowiedzialnych innowacji. Z zawodu dziennikarz. Był redaktorem pierwszego polskiego niekomercyjnego portalu poświęconego AI – sztucznainteligencja.org.pl. Przeprowadził kilkadziesiąt wywiadów z krajowymi i zagranicznymi ekspertami w dziedzinie nowych technologii. Zajmował się komunikacją w obszarze nauki i ICT. Zwolennik współpracy inżynierów i humanistów. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości wykładowca i nauczyciel.

Project Manager

Zofia Rogala
zofia.rogala@humanites.pl

Matematyk z pasją do literatury i języków obcych. Duszę społecznika odkryła w sobie najpierw w drużynie harcerskiej, a później w wolontariacie. To zamiłowanie kiedyś zaprowadziło ją do dalekiego Kirgistanu, a później do Instytutu Humanites prosto ze świata Business Intelligence.

Centrum Etyki Technologii

Agata Gajewska
biuro@humanites.pl

Specjalistka od cyferek, lubiąca papiery i urzędy. 20 letnie doświadczenie zawodowe zarówno w dużych korporacjach jak i mniejszych firmach. Realistka z dużą dawką optymizmu. Prywatnie spełniona żona i mama uroczych pacholąt, będących najlepszą, najbardziej wymagającą i najważniejszą częścią życia.

Dyrektorka komunikacji i PR

Katarzyna Lorenz
katarzyna.lorenz@humanites.pl

Przez kilkanaście lat pracowała w branży reklamowej w obszarach: digital, kontent, ATL, BTL, print, branding. Współpracowała z fundacjami i instytucjami w projektach komunikacyjnych z zakresu edukacji, kultury, wartości demokratycznych. Lubi eksperymentować łącząc różne dziedziny: sztukę, dizajn, marketing. Współtworzyła projekty artystyczne prezentowane na wystawach i festiwalach, angażuje się w akcje społeczne. Prywatnie żona i mama; w czasie wolnym podróżuje kamperem zupełnie bez planu.