Baza wiedzy

Raport Dobrych Praktyk Pracodawców 2020-2021
Raport dotyczący najlepszych praktyk w zakresie budowania kultury dobrostanu/wellbeing pracowników opracowany przez Instytut Humanites na podstawie badań przeprowadzonych wśród czołowych polskich pracodawców na potrzeby (więcej…)
Zobacz więcej
Executive Summary Raport „Bariery i Trendy”
Jakie obszary zostaną poddane automatyzacji i robotyzacji w ciągu najbliższych 3 lat? Na ile ludzie czują, że nowe technologie ich wspierają, na ile kontrolują? Jak pandemia wpłynie na transformację, a jak na kondycję pracowników i ich rodzin? (więcej…)
Zobacz więcej
Raport – VIII Konferencja Człowiek i Technologia
Podsumowanie VIII Konferencji dla Liderów Biznesu "Spójne Przywództwo. Człowiek i Technologia", którą Instytut Humanites zorganizował 4 marca 2021 w Warszawie. Ponad 500 uczestników, 32 panelistów i prelegentow, 15 wykładów i paneli, 4 sekcje tematyczne, 32 prelegentów.
Zobacz więcej
Edukacja do zmiany
Raport Usługi publiczne w kryzysie: Edukacja do zmiany Fundacji Przyjazny Kraj opisuje najważniejsze wyzwania, z jakimi system edukacji mierzył się w okresie pierwszych 12 miesięcy epidemii Covid-19, oraz działania, jakie podejmowali różni jego uczestnicy, aby dostarczyć uczniom adekwatny poziom opieki i wiedzy.
Zobacz więcej
Raport Culture Buzz 2020
Zapraszamy do zapoznania się z raportem culture.buzz. Raport koncentruje się na odpowiedzi na pytanie: jakie preferencje wobec kultury mają przedstawiciele pokoleń X, Y i Z? Co ich łączy, a co dzieli? Jak zauważa Zofia Dzik, prezes Instytutu Humanites, to badanie pokazuje wyraźnie, że człowiek to coś więcej niż rozum i konsumpcja. Oprócz godziwego wynagrodzenia, potrzebuje środowiska, które go będzie stymulowało do rozwoju i dawało poczucie sensu.
Zobacz więcej
Raport z badania BARIERY I TRENDY. Transformacja technologiczna firm w Polsce
Jak firmy w Polsce same oceniają swój poziom zaawansowania w transformacji technologicznej? Jakie jest nastawienie pracowników do zmiany? Ile nadziei, a ile obaw o utratę pracy? (więcej…)
Zobacz więcej
Raport „Jak wspierać pracowników w godzeniu różnych ról życiowych?”
Zachęcamy do zapoznania się z treścią raportu WELL.hr pod patronatem Humanites. Zgodnie z naszym modelem "Wioski" Rozwoju Ekosystemu Społecznego zwracamy uwagę na wielowymiarowość człowieka oraz rolę rodziny w ujęciu marko i mikroekonomicznym. Tak z punktu widzenia siły nabywczej, demografii, zdrowia psychicznego, rozwoju kompetencji społecznych, ale również istotnego wpływu jakości międzypokoleniowych relacji rodzinnych na motywację pracowników.
Zobacz więcej
Ile czasu spędzamy w sieci? Raport #RegionyNEXERY2020
Coraz więcej czasu spędzamy w sieci i coraz więcej spraw załatwiamy online – takie wnioski płyną z tegorocznej edycji raportu #RegionyNEXERY2020, który powstał na podstawie badania przeprowadzonego na przełomie marca i kwietnia 2020 r. wśród mieszkańców czterech Regionów Polski (Świętokrzyskiego, Łódzkiego, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Warmii i Mazur). Wyniki badań przeprowadzonych przez GfK dla NEXERY - partnera Instytutu Humanites przy programie Akademii Przywództwa Liderów Oświaty -  pokazały, że eksploatacja internetu i jego rola w codziennym życiu znacząco wzrosła w porównaniu do zeszłorocznej edycji badania. Już 92% mieszkańców korzysta z internetu w domu – to niemal o 5 p.p. więcej niż w czerwcu 2019 r. Cały Raport dostępny po kliknięciu tutaj
Zobacz więcej
Real leaders are Forged in Crisis
PANEL DISCUSSION: Moderator: Janusz Dziurzyński | Vice President | ABSL | Principle Director | Accenture Technology Consulting Jonathan Bury | Managing Director, Head of Warsaw Office |Goldman Sachs Zofia Dzik | Member of Supervisory Board |CCC | Innovator, Founder | Humanites Institute Jeroen Tiel | Regional Managing Director Poland and Eastern Europe | Randstad Anna Urbańska | Conduct & Financial Crime Compliance Site Lead, Poland | Standard Chartered Katarzyna Zawodna-Bijoch | President, CEO | Skanska’s commercial development unit in CEE  
Zobacz więcej
RAPORT Z VII. KONFERENCJI CZŁOWIEK I TECHNOLOGIA
Podsumowanie VII Konferencji dla Liderów Biznesu "Człowiek i Technologia", którą Instytut Humanites zorganizował 5 marca 2020 w Warszawie.Ponad 180 uczestników obecnych na konferencji, dodatkowo 500 uczestników on-line, 10h wystąpień, 4 sekcje tematyczne, 30 prelegentów.
Zobacz więcej

Artykuły

Sibanner

Biznes z ludzką twarzą

Konferencja Spójne Przywództwo. Człowiek i Technologia. Si sztuczna inteligencja

Zobacz więcej
THE WALL STREET JOURNAL

THE AI TOUCH

WHAT ARE THE SOCIAL CONSEQUENCES OF ROBOTS REPLACING PEOPLE AND ARE WE PREPARED FOR THEM?

Zobacz więcej
HBRlogo

Kiedy ostatni raz nauczyłeś się czegoś nowego?

Ciekawe spojrzenie Zofii Dzik w artykule Joanny Rubin na łamach Harvard Business Review Polska.

Zobacz więcej
Sibanner

Rewolucja technologiczna czy październikowa?

Wywiad Macieja Chojnowskiego. Si sztuczna inteligencja

Zobacz więcej
NEWSERIA

Newseria Innowacje

Robotyka i sztuczna inteligencja przejmuje rynek pracy. Zastępuje ludzi, lecz stworzy także nowe zawody

Zobacz więcej
WEBINAR

Webinar Uniwersytetu SWPS

Jak nauczyć się być Liderem? Skąd czerpać inspirację i wiedzę?

Zobacz więcej
Psychologia

CZŁOWIEK I SZTUCZNA INTELIGENCJA

Zofia Dzik dla Newsweek Psychologia, 01.04.2019

Zobacz więcej
PulsBiznesu

CZŁOWIEK POZA CENTRUM

Dokąd zmierza człowiek i jaka jest jego kondycja?

Zobacz więcej

Sondy

Loading

Komunikowane ostatnio zmiany dotyczące systemu edukacji m.in. zmiany w podstawie programowej, zwiększenie roli kuratorów i tym samym obniżenie wpływu samorządów są w mojej ocenie:

Thank you for voting
You have already voted on this poll!
Please select an option!