Baza wiedzy

Executive Summary Raport “Bariery i Trendy”
Jakie obszary zostaną poddane automatyzacji i robotyzacji w ciągu najbliższych 3 lat? Na ile ludzie czują, że nowe technologie ich wspierają, na ile kontrolują? Jak pandemia wpłynie na transformację, a jak na kondycję pracowników i ich rodzin? (więcej…)
Zobacz więcej
Raport – VIII Konferencja Człowiek i Technologia
Podsumowanie VIII Konferencji dla Liderów Biznesu "Spójne Przywództwo. Człowiek i Technologia", którą Instytut Humanites zorganizował 4 marca 2021 w Warszawie. Ponad 500 uczestników, 32 panelistów i prelegentow, 15 wykładów i paneli, 4 sekcje tematyczne, 32 prelegentów.
Zobacz więcej
Raport z badania BARIERY I TRENDY. Transformacja technologiczna firm w Polsce
Jak firmy w Polsce same oceniają swój poziom zaawansowania w transformacji technologicznej? Jakie jest nastawienie pracowników do zmiany? Ile nadziei, a ile obaw o utratę pracy? (więcej…)
Zobacz więcej
Raport “Jak wspierać pracowników w godzeniu różnych ról życiowych?”
Zachęcamy do zapoznania się z treścią raportu WELL.hr pod patronatem Humanites. Zgodnie z naszym modelem "Wioski" Rozwoju Ekosystemu Społecznego zwracamy uwagę na wielowymiarowość człowieka oraz rolę rodziny w ujęciu marko i mikroekonomicznym. Tak z punktu widzenia siły nabywczej, demografii, zdrowia psychicznego, rozwoju kompetencji społecznych, ale również istotnego wpływu jakości międzypokoleniowych relacji rodzinnych na motywację pracowników.
Zobacz więcej
Ile czasu spędzamy w sieci? Raport #RegionyNEXERY2020
Coraz więcej czasu spędzamy w sieci i coraz więcej spraw załatwiamy online – takie wnioski płyną z tegorocznej edycji raportu #RegionyNEXERY2020, który powstał na podstawie badania przeprowadzonego na przełomie marca i kwietnia 2020 r. wśród mieszkańców czterech Regionów Polski (Świętokrzyskiego, Łódzkiego, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Warmii i Mazur). Wyniki badań przeprowadzonych przez GfK dla NEXERY - partnera Instytutu Humanites przy programie Akademii Przywództwa Liderów Oświaty -  pokazały, że eksploatacja internetu i jego rola w codziennym życiu znacząco wzrosła w porównaniu do zeszłorocznej edycji badania. Już 92% mieszkańców korzysta z internetu w domu – to niemal o 5 p.p. więcej niż w czerwcu 2019 r. Cały Raport dostępny po kliknięciu tutaj
Zobacz więcej
Real leaders are Forged in Crisis
PANEL DISCUSSION: Moderator: Janusz Dziurzyński | Vice President | ABSL | Principle Director | Accenture Technology Consulting Jonathan Bury | Managing Director, Head of Warsaw Office |Goldman Sachs Zofia Dzik | Member of Supervisory Board |CCC | Innovator, Founder | Humanites Institute Jeroen Tiel | Regional Managing Director Poland and Eastern Europe | Randstad Anna Urbańska | Conduct & Financial Crime Compliance Site Lead, Poland | Standard Chartered Katarzyna Zawodna-Bijoch | President, CEO | Skanska’s commercial development unit in CEE  
Zobacz więcej
RAPORT Z VII. KONFERENCJI CZŁOWIEK I TECHNOLOGIA
Podsumowanie VII Konferencji dla Liderów Biznesu "Człowiek i Technologia", którą Instytut Humanites zorganizował 5 marca 2020 w Warszawie.Ponad 180 uczestników obecnych na konferencji, dodatkowo 500 uczestników on-line, 10h wystąpień, 4 sekcje tematyczne, 30 prelegentów.
Zobacz więcej
Miedź Wpływ
Badania przygotowane przez Instytut Humanites, Partnera merytorycznego I dolnośląskiej konferencji o odpowiedzialnym łańcuchu dostaw "Miedź Wpływ", której organizatorem była firma KPMG Polska Miedź S.A. w Legnicy 28. LISTOPADA, 2019.
Zobacz więcej
Pierwszy w Polsce Raport “Odpowiedzialność Rodzinna Biznesu”
Raport został przygotowany przez Instytut Humanites przy współpracy z IESE Business School University of Navarra. Partnerem projektu była firma Pracuj.pl. Wyniki raportu zostały przedstawione 28 lutego 2019 w Warszawie na VI Konferencji dla Liderów Biznesu “Lider w Rewolucji 4.0. Przywództwo oraz Człowiek i Technologia” organizowanej cyklicznie przez Instytut Humanites.
Zobacz więcej
RAPORT Z VI. KONFERENCJI DLA LIDERÓW BIZNESU
CO DZIAŁO SIĘ 28 LUTEGO 2019 NA VI KONFERENCJI DLA LIDERÓW BIZNESU: ponad 150 uczestników z kluczowej kadry zarządzającej w biznesie oraz ze świata edukacji, nauki i sztuki 10h wystąpień, dyskusji, networkingu 2 panele tematyczne 15 prelegentów z różnych przestrzeni...
Zobacz więcej

Artykuły

Sibanner

Biznes z ludzką twarzą

Konferencja Spójne Przywództwo. Człowiek i Technologia. Si sztuczna inteligencja

Zobacz więcej
THE WALL STREET JOURNAL

THE AI TOUCH

WHAT ARE THE SOCIAL CONSEQUENCES OF ROBOTS REPLACING PEOPLE AND ARE WE PREPARED FOR THEM?

Zobacz więcej
HBRlogo

Kiedy ostatni raz nauczyłeś się czegoś nowego?

Ciekawe spojrzenie Zofii Dzik w artykule Joanny Rubin na łamach Harvard Business Review Polska.

Zobacz więcej
Sibanner

Rewolucja technologiczna czy październikowa?

Wywiad Macieja Chojnowskiego. Si sztuczna inteligencja

Zobacz więcej
NEWSERIA

Newseria Innowacje

Robotyka i sztuczna inteligencja przejmuje rynek pracy. Zastępuje ludzi, lecz stworzy także nowe zawody

Zobacz więcej
WEBINAR

Webinar Uniwersytetu SWPS

Jak nauczyć się być Liderem? Skąd czerpać inspirację i wiedzę?

Zobacz więcej
Psychologia

CZŁOWIEK I SZTUCZNA INTELIGENCJA

Zofia Dzik dla Newsweek Psychologia, 01.04.2019

Zobacz więcej
PulsBiznesu

CZŁOWIEK POZA CENTRUM

Dokąd zmierza człowiek i jaka jest jego kondycja?

Zobacz więcej

Sondy

Loading

Jakie czynniki motywują Cię do pracy?

Thank you for voting
You have already voted on this poll!
Please select an option!